مغزی لامپ یا برنر (Projector Burner)

 

ضمن این که خود لامپ دارای چندین اجزاء اصلی است: از جمله (ARC Tube یا لامپ گشتاور بالا)، بخار جیوه، سیم کشی برق، کوارتز گلوب (Quartz Globe)، و اتصالات و اتصال دهنده ها.

( ARC Tube) پوشش شیشه ای مقاوم در برابر حرارت بالا برای بخار جیوه است؛ که داخل لامپ با استفاده از ابزار دقیق نصب می گردد.

(Mercury Vapor ) بخار جیوه – از فشار بالا برخوردار بوده و بسیار حساس به جریان الکتریکی است .

(Electrical Wiring) سیم کشی برق – تقریبا از نامش پیداست.

(Quartz Globe )کوارتز گلوب – سطح انعکاسی سختی است که در پشت لامپ قرار دارد.

(Connectors and Fasteners) اتصالات و اتصال دهنده ها – این ها نگهدارنده سیم ها بوده و لامپ را تغذیه می کنند.

برنر لامپ ویدئو پروژکتور

آشنایی با سایر اصطلاحات لامپ ویدئو پروژکتور

UHE

UHE، نوعی لامپ هالید فلزی است و اختصار Ultra High Efficiency lamp به معنای درخشندگی فوق العاده بالا می باشد. این لامپ به واسطه عملکرد درجه حرارت پایین و داشتن حداقل مصرف برق نسبت به نیمی از لامپ های هالوژن شناخته می شود. هم چنین این لامپ اندازه کوچکی داشته و به ابعاد و وزن کلی پروژکتورها کمک نموده است.

UHP

UHP،نوعی لامپ هالید فلزی است و اختصار Ultra High Performance lamp است.به علاوه در این لامپ  از جیوه و کوارتز ذوب شده استفاده می شود و پروژکتور های LCD از این نوع لامپ ها استفاده میکنند.

زمانی که سایر انواع لامپ ها بعد از مدتی تغییر رنگ و عملکرد قابل توجهی را شاهد هستند، لامپ هایUHP کیفیت تصویر بالا و عمر مفید خوبی دارند. UHP، نام تجاری شرکت فیلیپس است. مشکل اصلی این لامپ ها انتشار اشعه ماوراء بنفش است.

UHB

UHB، نوعی لامپ هالید و اختصار Ultra High Brightness lamp است.

UHM

در اکثر پروژکتورهای پاناسونیک از این لامپ قدرتمند استفاده می شود و نام تجاری شرکت Matsushita Electric Industrial Co. Ltd است.

[uniplace_links]